Basic Attention Token Nedir? BAT Fiyatı

Piyasa değerine göre en büyük 100 kripto para arasında olan BAT Token alanındaki en büyük altcoinlerden biridir. Kripto para yatırımcıları farklı alanlarda hizmet veren projelerle portföylerini çeşitlendirmek istiyor. Bu sebepten BAT Token dünyanın dört bir yanındaki yatırımcıların ilgisiyle karşılaşıyor. Peki BAT Token ve Basic Attention hakkında bilmeniz gereken detaylar neler? Yatırımcılar için uzun vadede geleceği var mı?

BAT Nedir?

Ethereum ağında başlatılan bir ERC-20 token olan BAT 2017 yılının ortasında hayatımıza girdi. Tam olarak 31 Mayıs 2017 tarihinde başlatıldı. Birçok kripto para kışı gördü ve ayakta kalmayı başardı. Dijital reklamcılık, marketing alanında hizmet veren bu projenin alanında çok fazla rakibi bulunmuyor. Blockchain tabanlı dijital reklamcılık mottosuyla ortaya çıkan projenin madenciliği yapılamamaktadır. Brendan Eich ve Brian Bondy tarafından başlatılmıştı.

Brendan Eich aynı zamanda JavaScript, Mozilla, Firefox üçlüsünün de kurucusudur. Gizliliğe önem veren kullanıcılar kripto paralarla ilgilenmese de Brave isimli tarayıcıyı yaygın olarak kullanıyor. Chrome veya Opera gibi bir internet tarayıcısı olan Brave, kullanıcılarına görmeyi onayladıkları reklamlar karşılığında belli miktarda BAT Token ödemesi yapar. Piyasaların iyi olduğu günlerde sadece Brave tarayıcısını kullanarak 1-5 dolar arasında BAT token kazanmak mümkündür. Dileyen kullanıcılar gizlilik odaklı bu tarayıcıyı reklamsız biçimde de kullanabiliyor. Elbette bunun karşılığında BAT Token ödüllerinden feragat ediyorlar.

BAT Nasıl Alınır?

BAT Token alabileceğiniz oldukça fazla alternatif borsa bulunuyor. En büyük 100 kripto para arasında yer alan bu altcoin dünyanın en popüler borsalarında çoktan listelendi. Hatta Türkiye’de hizmet veren kripto para borsalarından da bu kripto paraya erişebiliyorsunuz. Hacim sıralamasına göre BAT Token alabileceğiniz en iyi borsaları aşağıda görüyorsunuz.

 • Binance
 • Coinbase
 • KuCoin
 • FTX
 • Kraken
 • Huobi
 • Gate
 • Gemini

Eğer sadece Türkiye merkezli kripto para borsalarında işlem yapıyorsanız BtcTurk ve Paribu borsasından alım yapabilirsiniz.

BAT Fiyatı

29 Ağustos itibariyle BAT Token 0,33 dolardan alıcı buluyor. Piyasa değer 495 milyon dolar sınırında ve en büyük 100 kripto para arasında 72’nci sırada bulunuyor. 2022 yılının ilk gününden bugüne değin BAT Token 0,26 dolar ile 1,92 dolar arasında hareket etti. Bu yıl yaşanan kripto para yıkımları BAT fiyatına da ciddi anlamda zarar verdi. Özellikle ayı piyasalarının zorlu koşulları BAT Token gibi ilgi gerektiren varlıkları daha da olumsuz etkiliyor.

28 Kasım 2021 tarihinde 2 dolar sınırına dayanan BAT Token, 2017 yılının 16 Temmuz’unda 0.06621 dolara kadar düşmüştü. ATH seviyesinin %82 altında bulunan altcoin, tüm zamanların dibinden %400 daha konumdadır. 1,5 milyarlık maksimum arzının tamamı ise dolaşımda bulunuyor.

BAT Alınır Mı?

ATH seviyesinin %82 altında bir altcoin ve Brave ödülleri dolaşımdaki arzı inanılmaz şekilde artırmıyor. Eğer uzun vadede Brave tarayıcısının Web3 hedeflerinde başarılı olabileceğini düşünüyorsanız BAT Token sizin için kazançlı bir yatırım olabilir. Projenin özel reklam ağında aşağıdaki şirketler bulunuyor.

 • Ashley Homestore
 • Nexo
 • Etoro
 • Bitpay
 • Purple
 • Verizon
 • Cryptocom
 • BlockFi
 • UPLAND

2700 aktif kampanya devam ediyor. Brave 188’i aşkın ülkede kullanıcılara sahip.

BAT Yorumları

Kripto para piyasalarında yaşanan aşırı satışlardan etkilenen BAT Token hareketli ortalamalarının altında alıcı buluyor. Popüler altcoin için kısa vadede işler pek yolunda gibi görünmüyor. Aşırı satış bölgesinin dibine yaklaşan BAT Token için ilerleyen günlerde izlenebilecek önemli destek seviyeleri 0,327 ve 0,316 dolardır. Dip destek olarak 0,3092 dolar savunulacak en önemli seviyedir. Yükselişin yeniden başlaması için 0,3489 doların hacimli biçimde aşılması gerekiyor. Kısa vadeciler kar almak için 0,389 doları bekleyebilir. Olası gerçek bir toparlanma rallisinde ise nihai hedef 0,468 dolar, eğer bu bölge de aşılabilirse yeniden 1 dolarlı seviyeler görülebilir.

BAT Geleceği

Ethereum ve Solana ağında kullanılabilen BAT Token oldukça geniş bir kullanıcı potansiyeline sahiptir. Token tasarımı gereği diğer popüler tarayıcılara da uygulanabilir. Telegram gibi mesajlaşma uygulamalarında, kullanıcıların bir reklamı görüntülemeleri için BAT ödeme seçeneği bile mümkündür. BAT bir para biriminden ziyade utility tokendir. BAT platformundaki reklamcılar, yayıncılar ve kullanıcılar arasında bir hesap birimi olarak kullanılabilir. Basic Attention Token ekibi gelecekte daha geniş kullanım alanları vaat ediyor. Üstelik piyasa sürüldüğü ilk günden bugüne değin bu tokenin bir hisse veya ortaklık kapsamında çalışmadığının da altını çiziyorlar. Bu titizlikleri gelecekte SEC tarafından vurulabilecek bir darbenin önüne geçmek içindir.

21Milyon Blog
Kripto Para Rehberi
Yükleniyor...