Bitcoin Gold Nedir?

Bitcoin Gold, Bitcoin’e bir alternatif olması amacıyla 2017 yılında yaratıldı. Bitcoin Gold ağı, Bitcoin blockchain yapısının güvenliğinden faydalanırken, Bitcoin ağından gerçekleştirilemeyecek yeni özelliklerin denenmesi ve geliştirilmesi gibi imkanları da sunmayı en büyük amaçlarından birisi olarak benimsemiş olarak görülüyor.

Bitcoin Gold (BTG) Nedir?

BTG, Bitcoin gibi hash gücü kaynaklarını kullanmadan veya Bitcoin ile bir unvan savaşı için rekabete girmeden, Bitcoin ile doğrudan uyumlu bir blockchain olarak, gelişimini sürdürüyor ve büyütüyor. Şirket, Bitcoin ile aynı yeteneklere sahip kripto para sunmayı amaçlıyor, ancak DeFi ve DApp geliştiricilerinin de bu coin'i kullanma fırsatı sunarak işlem yelpazesini genişletiyor.

Bitcoin Gold Ne Zaman Çıktı?

Bitcoin Gold, geçmişlerinde bir çok işe imza atmış bir grup teknoloji sever tarafından hayata geçirilen bir proje olarak dikkat çekiyor. Hang Yin, Bitcoin Gold'un ortak kurucusu konumunda ve geliştirici ekibin başında bulunuyor. 2015 yılında eğitim hayatını Fudan Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri bölümünde tamamlamış. Okuldan mezun olur olmaz profesyonel kariyerine adım atmıştı ve 2015 yılının sonlarında Yin, Google şirketinde yazılım mühendisi olarak görev almıştı. Teknoloji devinde üç yıl deneyim kazandıktan sonra Hang Yin, Bitcoin Gold'u yaratma kararını aldı. 2018 yılında ise HashForest oluşumuna destek veren isimler arasında kendisine yer buldu.

Martin Kuvandzhiev, Bitcoin Gold'un diğer kurucu ortağı ve aynı zamanda şirketin yönetim kurulu üyesi olarak görevalıyor. Sofya Teknik Üniversitesi Yazılım Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra, profesyonel hayatına fast food zinciri McDonald's'ta yemek servisi çalışanı olarak başlamıştı. 2015 yılında Sofya Teknik Üniversitesi'nde yardımcı doçentliğe kadar yükseldikten sonra 2016 yılında phyre JSC'de iOS geliştirici takımının başına geçti. 2017 yılında Bitcoin Gold'un kurucuları arasında yer aldı.

Bitcoin Gold Neden Farklı?

Bitcoin Gold, orijinal Bitcoin blockchain ağının temel özellikleri benzersiz bir şekilde bir araya getirirken, blockchain ağlarına ve uygulamalarına daha önce görülmemiş bir yaklaşım da sunuyor.

Açık kaynaklı bir protokol olan Bitcoin Gold, geliştiricilerin blockchain yönetişimine ve yeni özelliklerle geliştirilmesine özgürce katılmalarını sağlar. Şirkete göre bu, merkeziyetsiz yapıyı ileri taşımak için olmazsa olmaz bir özellik ve Bitcoin'in sorun yaşadığı önemli konulardan biri.

Bitcoin Gold, kurumların ve kurumsal yatırımcıların dikkatini çeken orijinal kripto para birimi Bitcoin’in sert çatallama (hard fork) ile ayrılan ilk alternatiflerinden birisi olarak dikkat çekiyor. BTG, takas ve cüzdan hizmetlerinin yanı sıra pek çok kripto para borsasında da kendisine yer bulmuş durumda. Son olarak Bitcoin Gold, çevrim içi tarayıcı ve servis sağlayıcılar tarafından da yakın takibe alınmış ve benimsenmiş durumda.

Bitcoin Gold (BTG) Nasıl Alınır?

Bitcoin ağının hard fork işlemiyle birlikte yaratılan ilk projelerden olan Bitcoin Gold, pek çok borsada kendisine işlemler için yer bulmuş durumda. Bu seçeneklere göz atacak olursak Binance, Bithumb, Huobi Global, Bitfinex yatırımcıların Bitcoin Gold’u satın alabilecekleri başlıca seçenekler olarak karşımıza çıkıyor.

BTG Fiyatı

Bitcoin Gold bugün 24,03 dolar seviyesinde işlem görüyordu, 24 saatlik işlem hacmi ise 11.530.004 dolar oldu. Anlık CoinMarketCap sıralamasına bakıldığında 83. Sırada yer alan BTG’nin piyasa değeri 420.946.629 dolar olarak hesaplanmakta. Dolaşımdaki arz 17.513.924 BTG coin olarak görülmekte ve maksimum seviyeye ulaştığında 21.000.000 BTG coin dolaşımda olacak.

Bitcoin Gold Yorumları

BTG Coin İçin yorumlar bu yıl içerisinde genel olarak olumlu seyretmiş gibi görünüyor. Hala gelişim aşamasında olduğu için önünde uzun bir süreç varmış gibi görünüyor. Buna rağmen proje yatırımcılar tarafından geniş bir ilgiyle karşılanmış durumda. Eğer Bitcoin gold yatırımcılar arasında tutunabilirse gelecekte büyük kârlardan söz etmemiz de mümkün olabilir. Tabii bu durum kripto piyasasının genel durumu ve yatırımcıların yönelimlerine bağlı olarak değişiklikler de gösterebilir.

21Milyon Blog
Kripto Para Rehberi
Yükleniyor...