Gala Coin Nedir? Fiyatı, Piyasa Değeri

Epic Games ile yaptığı anlaşmayla birlikte adından daha fazla söz ettirmeye başlayan Gala büyüyor. Kripto paralar artık ana akım oyun platformlarında kabul görmeye başlıyor ve Gala Games buna öncülük yapıyor. Peki Gala Coin nedir, geleceği var mı? Blockchain tabanlı oyun endüstrisinin büyüme yaşayacağını düşünenler mutla Gala Coin’e göz atmalı.

Gala Nedir?

Ethereum tabanlı bir token olan Gala Coin, blockchain tabanlı oyun platformu Gala Games’in yerel kripto para birimidir. En büyük 100 kripto para arasında 90’ıncı sırada yer alan Gala Coin maksimum 50 milyar arza sahiptir. Bunun 35,2 milyarı toplam arz olarak basılmış yaklaşık 7 milyarlık tokenlik kısmı ise ödül olarak dağıtılarak dolaşıma sokulmuştur. Yatırımcılar arasında Gala Coin olarak bilinse de Gala aslında bir tokendir.

Proje 2019 yılında Zynga’nın kurucu ortağı Eric Schiermeyer tarafından başlatıldı. Zynga sadece FarmVille ile yaklaşık 65 milyon aktif kullanıcıya ulaşmış oldukça başarılı bir girişimdi ve Ocak ayında 12,7 milyar dolara satıldı. Gala Games böylesi bir devin inşasında görev alan 6 kurucudan biri tarafından yönetiliyor.

Gala Games store üzerinden yapacağınız oyun, NFT gibi harcamalarda da Gala Coin kullanmanız gerekiyor.

Gala Nasıl Alınır?

İlk 100 kripto para arasında olduğu için birçok kripto para borsası aracılığıyla Gala Coin alabilirsiniz. Günlük yaklaşık yarım milyar dolarlık işlem hacmiyle kripto para yatırımcıları Gala Coin’e yoğun ilgi gösteriyor. İrili ufaklı onlarca kripto para borsası 100’ü aşkın parite ile Gala Coin yatırımcılarına hizmet veriyor. En yüksek hacim elbette Binance borsasında bulunuyor. Tüm Gala Coin işlemlerinin !’i burada gerçekleşiyor.

Gala Coin alabileceğiniz diğer borsalar ise şunlardır;

 • Coinbase
 • Huobi
 • KuCoin
 • FTX
 • Bithumb
 • Kraken
 • Gemini

Ayrıca Türkiye de hizmet veren aşağıdaki borsalardan da Gala Coin alınabilir;

 • Binance TR
 • Paribu
 • BtcTurk
 • Bitexen

Gala Coin Metaverse

Geçtiğimiz yıl aralık ayında kendi metaverse projesi olan Galaverse’ü duyuran Gala Games, 2022 yılının ikinci çeyreği bitmeden bunu başlatacağını söylemişti. GRIT, Epic Games Store\'daki ilk Web3 oyunlarından biri olacak. Echoes of Empire için testler devam ediyor ve Gala Games platformunda listelenmiş 14 oyun bulunuyor. Bu oyunlarla bağlantılı NFT ve diğer ürünleri Gala Coin ile alabiliyorsunuz.

GRIT ile başlayan sürecin hem P2E, NFT hem de metaverse alanlarında Gala Games’in bilinirliğini artırması bekleniyor.

Gala Coin Geleceği

Gala Games’in kurucusu Eric Schiermeyer “Bunun tam anlamıyla internetin bir sonraki aşaması olduğunu düşünmeseydim, bunu yapmazdım” diyor. Bu proje günümüzün algılanan blockchain tabanlı oyun kavramının daha ötesinde geleceğe büyük bir hazırlığı temsil ediyor. Epic Games yaklaşık 194 milyon oyuncuya ev sahipliği yapıyor. Kripto para yatırımcılarının sayısının daha üzerinde, çok daha büyük bir topluluktan bahsediyoruz. Ve evet bu platform blockchain tabanlı oyunların çok daha ciddi büyüme yaşayacağını biliyor. Epic Games, metaverse dönüşümüne bir başlangıç olarak Gala Games oyunlarını kendi sistemleri üzerinden yayınlamaya başlıyor.

Bugün Web3 ve metaverse hikayeleri insanlara fanteziler gibi geliyor. Ancak bundan 25 yıl geriye gittiğimizde Web2’nin bugünü için de insanlar aynı şeyi söyleyecekti. Eğer internetin beklenen büyük dönüşümü yaşayacağından eminseniz bu dönüşümün oyun tarafından Gale Games’e fazlasıyla iş düşüyor Gala Coin bu sebepten daha fazla insana ulaşarak değerini artırabilir. Fakat unutmayın, bu alanda rekabet eden çok fazla blockchain tabanlı girişim var ve bunların bir kısmı kesinlikle tarihin çöplüğüne doğru yol alacak. Gala Games bu süreçte ayakta kalabildiği senaryoda büyüme gösterebilir.

Güncel GALA Coin fiyatını 21 Milyon'dan takip edebilirsiniz.

21Milyon Blog
Kripto Para Rehberi
Yükleniyor...