Bitlo

Parite Sayısı:
144
Hacim:
70.543.322 TL
Kuruluş Tarihi:
2018
21 Milyon Puanı:
4.8 / 10
Borsa Pariteleri
# Parite Fiyat 1s 24s 7g 30g 24s Hacim (TRY) Borsa
Yükleniyor...
Hakkında

Bitlo, Türkiye’nin güvenilir, kapsamlı ve hızlı kripto para borsası olma hedefiyle 2017 yılında temelleri atılan, 2018 Şubat ayında üye alımına başlayan ve 2018 Haziran ayında kripto para alım ve satım işlemlerini açan bir kripto para borsasıdır. Borsa misyonunun, tüm kullanıcılar için Bitcoin ve diğer kripto para işlemlerinin yapılacağı kolay, şeffaf, güvenilir, hızlı, sürekli gelişen, rekabetçi ve sürdürülebilir bir platform sağlamak olduğunu ifade ediyor.

Bitlo ile kullanıcılar, Türk Lirası bakiyesi ile kripto para piyasalarında en yüksek hacime sahip 10 kripto para birimini (Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple, Chainlink, BNB, BAT, Matic Network, ZRX ve Bitcoin Cash) satın alabiliyor. Satın aldınan kripto para birimleri site üzerinden satılabilir ve Türk Lirası olarak banka hesaplarına çekilebilir.

Açıklamalara göre borsada alış-satış işlemleri iki farklı yöntemle yapılabilir: Kolay alış-satış bölümünde alış ve satış yapmak istenen tutarı belirledikten sonra, markette bulunan bekleyen alış-satış emirlerinden anında işlem gerçekleşir. Gelişmiş alış-satış bölümünde ise, alış ve satış işleminin gerçekleşmesi istenen fiyat belirlenerek emir oluşturulabilir. 

Bitlo ortakları arasında Hakan Baş ve Mustafa Alpay yer alıyor.