BITCOIN CASH (BCH) Türk Borsaları Fiyatı

İşlem Gören Borsa:
6 Türkiye Borsası
Hacim:
40.803.708,00 TL
Çıkış Tarihi:
2017
Web Sitesi:
https://bch.info/
Yer Aldığı Borsalar
# Borsa Parite Fiyat 1s 24s 7g 30g 24s Hacim (TRY)
Yükleniyor...
Hakkında

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin'e çok benzer bir kripto para birimi biçimidir. Aslında Bitcoin Cash, belirli bir grup Bitcoin geliştiricisi Bitcoin'in genel ölçeklenebilirlik yönünden memnun kalmadığı için oluşturduğu bir Bitcoin çatallanması'dır.(fork) 15 Kasım 2020'de Bitcoin Cash başka bir hard fork yaşadı. 661647 numaralı blokta meydana gelen çatallanma, Bitcoin Cash ABC'nin (BCHA) piyasaya sürülmesine yol açtı. 

Bitcoin Cash, hızlı ödemeler, mikro ücretler, gizlilik ve yüksek işlem kapasitesi (büyük bloklar) ile sağlam küresel para haline gelmeyi amaçlayan eşler arası bir elektronik nakit sistemi oluşturmayı hedefliyor. 

BCH de tıpkı BTC gibi 21 milyon arz ile sınırlı bir varlıktır ve kişiden kişiye ödemeler imkan verir. BCH’de İşlemler hızlıdır ve işlem ücretleri genellikle bir sentin onda birinden azdır. 

Bunlara ek olarak BCH, madenciliği olan bir kripto para birimidir ve madenciler BCH işlemlerini onaylayarak yeni blokların Blockchain’e eklenmesini sağlar. Bitcoin Cash’teki madencilik rekabetinin ise oldukça yüksek olduğu ifade ediliyor.