CHAINLINK (LINK) Türk Borsaları Fiyatı

İşlem Gören Borsa:
8 Türkiye Borsası
Hacim:
66.668.034,00 TL
Çıkış Tarihi:
2017
Web Sitesi:
https://chain.link/
Yer Aldığı Borsalar
# Borsa Parite Fiyat 1s 24s 7g 30g 24s Hacim (TRY)
Yükleniyor...
Hakkında

Chainlink (LINK), akıllı sözleşmeleri gerçek dünyadaki verilerle bağlamayı amaçlayan merkezi olmayan bir oracle ağıdır. Chainlink, Eylül 2017'de bir ICO düzenledi ve toplam 1 milyar LINK token tedariki ile 32 milyon dolar topladı. 

Bunların yanında Chainlink’in yerel kripto para birimi olan LINK, node operatörlerine ödeme yapmak için kullanılıyor ve toplamda maksimum LINK miktarının 1.000.000.000 olması planlanıyor. Bunlara ek olarak LINK, madenciliği yapılan bir kripto para birimidir ve çıkarılan her 1 blok tüm madenciler arasında dağıtılır. LINK madenciliğinde en iyi sonuçların GPU kullanılarak alınacağı düşünülüyor. 

Blockchain teknolojisi tabanlı akıllı sözleşmeler ile gerçek dünya uygulamaları arasındaki boşluğu doldurmayı amaçlayan Chainlink'in arkasındaki ekip, Sergey Nazarov ve Steve Ellis tarafından ortaklaşa kurulan bir şirket olan SmartContract Chainlink Ltd'dir. Bununla birlikte Chainlink ekosistemine katılan bazı önemli oyuncular arasında Aave, Synthetix, Yearn.Finance ve Google bulunmaktadır.  

LINK ile ilgili daha detaylı bilgiye "Chainlink Nedir?" yazımızdan ulaşabilirsiniz.