WAVES (WAVES) Türk Borsaları Fiyatı

İşlem Gören Borsa:
3 Türkiye Borsası
Hacim:
25.899.041,00 TL
Çıkış Tarihi:
2016
Web Sitesi:
https://waves.tech/
Yer Aldığı Borsalar
# Borsa Parite Fiyat 1s 24s 7g 30g 24s Hacim (TRY)
Yükleniyor...
Hakkında

Waves, merkezi olmayan uygulamalar (DApps) ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere çeşitli kullanım durumlarını destekleyen çok amaçlı bir blok zinciri platformudur. Kripto para birimi endüstrisinin en eski ICO’larından birinin ardından Haziran 2016'da piyasaya sürülen Waves, başlangıçta hızı, kullanışlılığı ve kullanım kolaylığını artırarak ilk Blockchain platformlarını geliştirmeye başladı. 

Öte yandan Waves'in yerel token’ı, blok ödülleri gibi standart ödemeler için kullanılan ve sınırsız bir tedarik token’ı olan WAVES'tir. WAVES, 100 milyon token ile Waves platformu için sabit hacimli bir token olarak yola çıktı. 2019 yılında ise karar verme konusu ağ katılımcılarına devredilerek tedarik sınırının kaldırılmasına karar verildi. 

Bunların yanında Waves’in bilgi teknolojisi (IT) sistemlerinin güvenliğini, güvenilirliğini ve hızını artırmayı amaçladığı biliniyor. Bu amaçla, Web 3.0 uygulamaları ve merkezi olmayan çözümler için açık bir blok zinciri protokolü ve geliştirme araç seti sunuyor. WAVES Blockchain'in kitlesel olarak benimsenmesini teşvik ederek herkesin uygulamalarını oluşturmasına olanak tanıyor. 

WAVES ile ilgili daha detaylı bilgiye "Waves Coin Nedir?" yazımızdan ulaşabilirsiniz.